Czarnowo 2024

Czarnowo 2024

W dniach 18-19 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolejnej edycji poszukiwań pola bitwy pod Czarnowem 1806, gdzie stanęły na przeciw siebie wojska carskie i napoleońskie.

      Tym razem były to dwudniowe poszukiwania połączone z nocowaniem pod namiotami. Organizatorem imprezy było stowarzyszenie SHB Triglav, którym dziękujemy za możliwość uczestnictwa. Zlot rozpoczyna się zgrupowaniem o godzinie 9:00. Meldujemy się na miejscu w skromnym składzie. Pogoda w tym dniu nas nie rozpieszcza. Jest strasznie gorąco i niestety ilość komarów skutecznie zniechęca. Naszemu koledze udaje się odnaleźć kulę armatnią, która dowodzi, że coś na tym terenie musiało się dziać. Poza tym odnaleziono piękny dragoński guzik napoleoński 5 pułku dragonów. Niestety jest też masa odłamków z późniejszego okresu i pamiątek po biwakowiczach. Około 14 czeka nas posiłek. Następnie przenosimy się w miejsce noclegu. Rozstawiamy namioty i szykujemy się do wieczornej integracji Tutaj powiem tylko tyle Ci których nie było, mogą tylko zazdrościć. Rano po śniadaniu chętni wracają do poszukiwań, a pozostali pilnują obozu. Około godziny 13 pożegnalny grill i podsumowanie zlotu. Ruszamy w wesołych nastrojach i z naładowanymi bateriami do domu.

      Jeszcze raz dziękujemy za gościnę stowarzyszeniu SHB Triglav. Pozdrawiamy przyjaciół z zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i oczywiście czekamy na kolejne spotkania w tak doborowym towarzystwie.
Do zobaczenia!!!

Fotorelacja poniżej: